Καλό ποδόσφαιρο και πρόκριση στην 5η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ

Η ομάδα μας είναι συνυφασμένη με τις διακρίσεις στο Κύπελλο ΕΠΣΑ και τρανό παράδειγμα αποτελεί η κατάκτηση του θεσμού πριν από μερικά χρόνια στη Νέα Σμύρνη στον τελικό με τον Χαραυγιακό.

Σήμερα, τα Σούρμενα επιβεβαίωσαν το παραπάνω με την εμφάνιση κόντρα στην Δάφνη Παλαιού Φαλήρου αφού το εμφατικό 3-0 αποδεικνύει ότι οι παίκτες του Γιάννη Τάπραντζη έδειξαν την απαιτούμενη δίψα που απαιτούσαν οι συνθήκες του αγώνα

Καλό ποδόσφαιρο, γρήγορες εναλλαγές της μπάλας και αποτελεσματικότητα.

Τρια πράγματα που θα πρέπει να μας διακρίνουν μέχρι το τέλος της σεζόν για να πετύχουμε το στόχο μας.

Τα Σούρμενα πήραν το εισιτήριο για την 5η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ και πλέον κοιτάζουμε το ματς πρωταθλήματος της Κυριακής με τον Αθηναϊκό.

Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη μας ο Φαμπίνιο Μασάδο που πέτυχα χατ-τρικ και πήρε από το χέρι την ομάδα μας.

Στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ με κεφαλιά (1-0), έξι λεπτά αργότερα έγραψε το 2-0 με σουτ, ενώ στο 44ο λεπτό ολοκλήρωσε το κρεσέντο του με πλασέ, έπειτα από αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Η Δάφνη είχε την ευκαιρία της να πετύχει το γκολ της τιμής στο 90ο λεπτό, όμως ο Ζαγαρέλος απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Χριστόπουλος.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Τάπρατζης): Ζαγαρέλος, Αγγελής, Μαρινάκης (73' Μπάλας), Καμπουρούδης, Πεσίλι, Αλεξανδράκης, Ντοκάι, Παπαδάκης, Χαπάλογλου (46' Δουγένης), Μασάντο (66' Περμπάσα), Πετριτάι (66' Π. Οικονόμου)