Πρώτη νίκη για τα Σούρμενα, 1-0 τον Βυρωνα

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε σήμερα το πρωί η ομάδα μας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής επικρατώντας με 1-0 του ΑΟ Βύρωνα.

Πάρα τις απουσίες των Φαμπίνιο Μασάδο, Σταμάτη Χέλμη και Ηλία Κώτσι η ομάδα μας πήρε αυτό που ήθελε πανηγυρίζοντας το πρώτο τρίποντο τη σεζόν.

Το γκολ του Γιαννούλη στο 82' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Παπαδάκη ήταν αρκετό για να ξεκλειδώσει την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων.

Στο 38' η ομάδα μας είχε δοκάρι με  σουτ του Οικονομόυ ενώ στο 75' οι νεοφώτιστοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ιωακειμίδη με δεύτερη κίτρινη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4' Σουτ του Τσαβαλιά η μπάλα άουτ

6' Σουτ του Μπότου η μπάλα άουτ

14' Σουτ Πετριτάι η μπάλα άουτ

22' Σουτ Μαρινάκη η μπάλα άουτ

37' Γύρισμα Πετριτάι σουτ του Σκεντάι η μπάλα άουτ

38' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ. Ο Σκεντάι κάνει το κόρνερ και ο Οικονόμου που κάνει το σουτ στο δεύτερο δοκάρι σημαδεύει το δοκάρι.

42' Σουτ Πετριτάι λίγο άουτ.

42' Σουτ Τσαβαλιά άουτ.

48' Σέντρα Ιωακειμίδη κεφαλιά Μπότου η μπάλα άουτ

81' Σουτ Βάγια δύσκολα ο Κουβέλης σε κόρνερ

82' ΓΚΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ. Σέντρα Παπαδάκη κεφαλιά ο Γιανούλης και 1-0.

93' Σουτ Πορτάλιου άουτ.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Τάμπραντζης) Αφουξείδης, Αγγέλης, Μαρινάκης, Κουμπαρούλης, Οικονόμου, Τσέργας, Παπαδάκης (92' Αλεξανδράκης), Γιαννούλης, Σκεντάι, Ρίζος (53' Βάγιας), Πετριτάι.